Ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II
krewniacy
partnerzy

Telewizja Polska

Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

ING

autobus

autobus
o nasprogramy fundacjiO nas

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi od wielu lat działa na rzecz promocji Honorowego Krwiodawstwa. Świadomość Polaków z tym temacie na tle innych krajów jest niestety szczególnie niska, dlatego podejmujemy wszelkie możliwe działania, przy wykorzystaniu szerokiego wachlarza działań informacyjno-promocyjnych wspierani przez znanych ludzi świata kultury, sportu estrady, by ta niepokojąca sytuacja uległa zmianie.

Dążymy do zapewnienia stabilności polskiego systemu Krwiodawstwa, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim. Nasze działania realizujemy w ramach kampanii społecznej KREWNIACY.
Misją „Krewniaków” jest: „edukacja społeczeństwa w celu zapewnianie krwi potrzebującym”.

Każdy z nas może potrzebować krwi, ale nie każdy z nas może krew oddawać. Dlatego KREWNIAK to nie tylko Honorowy Dawca Krwi, to również każdy, kto nie może oddać krwi, a któremu ta idea jest bliska i nieobojętne jest ludzkie życie; to każdy, kto wspiera Honorowe Krwiodawstwo.

Być KREWNIAKEM nie oznacza jedynie chęci niesienia pomocy drugiemu poprzez oddanie krwi. Być KREWNIAKIEM oznacza otwartość na drugą osobę, nie ograniczanie się w niesieniu pomocy. W związku z tym, Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi postanowiła propagować ideę Transplantacji.
Pragnęlibyśmy by każdy człowiek w swym własnym sumieniu i rozumie rozważył swoje podejście do bycia potencjalnym krwiodawcą, dawcą i biorcą narządów. O tym, ze dosłownie każdy z nas może w którymś momencie życia potrzebować krwi lub organu, który zastąpi nasz umierający organ i ocali nam życie, prawie nikt nie myśli. Mamy nadzieję, że już wkrótce Honorowe Krwiodawstwo zasili rzesza nowych dawców, a transplantologia przestanie budzić jakiekolwiek kontrowersje i stanie się rzeczywiście akceptowaną i rozumianą przez wszystkich ludzi dziedziną medycyny.

Programy Fundacji

Zorganizuj zbiórkę krwi
Jeśli sprawia Ci frajdę organizacja ciekawych oraz pożytecznych wydarzeń – DOŁĄCZ DO NAS. Zorganizuj w swojej szkole, uczelni, firmie, miejscowości zbiórkę krwi. To naprawdę łatwe! Znajdź miejsce, ustal termin i szczegóły z Twoim lokalnym Centrum Krwiodawstwa. My pomożemy w organizacji: przekażemy Ci materiały poligraficzne, merytoryczne i drobne upominki dla Honorowych Krwiodawców.
Więcej: www.krewniacy.pl
KrewniacyClub

KrewniacyClub jest miejscem dla wszystkich, którym idea Honorowego Krwiodawstwa i Transplantacji jest bliska, bez względu na wiek i możliwość bycia Honorowym Dawcą Krwi. To sieć nowoczesnych  Zrzeszajmy się, integrujmy, pomagajmy innym. Załóż SAM klub KrewniacyClub! Zostań Naszym Ambasadorem!
Więcej: www.krewniacyclub.pl 
I Am Krewki

Honorowym Dawcą Krwi może być wyłącznie osoba zdrowa, pełna energii i witalności.  Zainicjowaliśmy program edukacyjny dla dzieci, młodzieży "I AM KREWKI". Uczymy zdrowego stylu życia: prawidłowego odżywiania pełnego witamin, mikroelementów i błonnika oraz systematycznej aktywności fizycznej. Chcemy, aby każdy mógł powiedzieć o sobie: I Am Krewki!
Więcej: www.iamkrewki.pl
Łańcuch Krewniaków

10 gwiazd polskiego sportu zachęca Polaków do wypełnienia i noszenia Karty Oświadczenie Woli. Po raz pierwszy w Polsce w kampanii społecznej, czynny udział biorą setki polskich instytucji: eksponując billboardy i rozprowadzając nasze Karty tworzą swoisty Łańcuch instytucji i osób popierających ideę transplantacji.
Więcej: www.transplantacje.org
BrelOK Krewniaków

BrelOK Krewniaków to wiele więcej niż przedmiot promocyjny. To także świadectwo niesionej pomocy drugiemu człowiekowi. Kupujący brelok z grupą krwi dokłada swoją cegiełkę do zakupu najnowocześniejszego Ambulansu do poboru krwi im. Jana Pawła II. Blisko 40 znanych polskich artystów - aktorów, muzyków, sportowców i dziennikarzy zachęca Polaków do zakupu breloka z grupą krwi.
Więcej: www.brel-ok.pl
Karta Bezpieczeństwa I-C-E

Zachęcamy Polaków do wypełnienia karty I-C-E (In Case of Emergency) - w razie wypadku, która jest międzynarodowym skrótem informującym służby medyczne interweniujące na miejscu wypadku, kogo należy zawiadomić, aby uzyskać ważne informacje o przyjmowanych lekach czy ewentualnych chorobach osoby rannej w wypadku.
Więcej: www.i-c-e.plKatarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov


Iam Krewki brelok krewniacy Business Krewniacy Transplantacje


Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
ul. Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel./fax 022 843 53 99
© 2011 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Žycia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.